Hızlı Erişim

Mühendislik Fakültesi Öğrencilerimiz Ürettikleri Projeleri Sergilediler

image

17.6.2022

Üniversitemizin kuruluşunun 30. yılına özel olarak Mühendislik Fakültemiz tarafından 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı Bitirme Projeleri Sergisi gerçekleştirildi.

Mühendislik Fakültesi; Bilgisayar, Çevre, Elektrik-Elektronik, Endüstri, Gıda, Harita, İnşaat ve Makine Mühendisliği Bölümlerine ait toplam 167 Bitirme Projesi öğrenciler tarafından uygulamalı olarak tanıtıldı. Proje Sergisinde TÜBİTAK, BAP ve TEKNOFEST tarafından desteklenmeye hak kazanılan ve URFA 4.0'da sergilenen projeler de yer aldı.

Programa, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsamettin Bulut, Ziraat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Projesi Sergisini ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik tarafından bitirme projeleri birincilerine sertifikaları verildi. Rektör Prof. Dr. Çelik, bitirme projelerinin TÜBİTAK, TEKNOFEST, BAP gibi kurum ve kuruluşlara sunularak destek almalarının önemini vurguladı.  Kişisel becerisi yüksek, hayal kurabilen, teknoloji üretebilen genç beyinlere ihtiyaç olduğunu söyleyen Rektör Çelik, Öğrencilerin, üniversitede kazandıkları yetenek ve birikimlerini başarılı bir şekilde kullanıp bundan sonraki yaşamlarında kendilerine artı değer katabileceklerini belirti.  

Mühendislik Fakültesi Dekanlığı tarafından ilk üçe giren tüm öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği sergi ile ilgili Dekan Prof. Dr. Hüsamettin Bulut; Bitirme projeleri aracılığıyla öğrencilerin 4 yıl süre ile öğrendiklerini uygulama fırsatı bulduğunu ve takım olarak çalışmanın önemine vardıklarını belirterek öğrencilere hayatlarında başarılar diledi ve bu etkinliğin her yıl geliştirilerek düzenleneceğini ifade etti.

Bitirme Proje Sergisini ziyaret eden katılımcılar, öğretim üyeleri ve öğrenciler arasında yeni işbirlikleri fırsatı doğdu. Proje sergisi sayesinde üniversite-sanayi işbirliği avantajları değerlendirildi. Ayrıca öğrencilerin mezun olduklarında kendi işlerini kurmaları açısından iyi bir fırsat yakalandı.

 

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü