Hızlı Erişim

AB Ofisi Erasmus+ Program Koordinatörlüğümüz, Dünyanın Farklı Üniversitelerinin Erasmus Temsilcilerini Şanlıurfa’da Ağırladı

image

13.5.2022

AB Ofisi Erasmus+ Program Koordinatörlüğümüz tarafından organize edilen Erasmus Haftası kapsamında ‘3.Uluslararası Çalışma Programı’ düzenlendi.

Ziraat Fakültesi toplantı salonunda gerçekleştirilen programa, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Hançer, Ziraat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Cengiz Kaya, akademisyenler ve yurt dışından gelen üniversite temsilcileri katıldı.

Programda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Hançer, Ziraat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Cengiz Kaya ve AB Ofisi Erasmus+ Program Koordinatörümüz  Doç. Dr. Ayşe Cebeci birer açış konuşması gerçekleştirdiler.

Yeni dönemde yapılması planlanan faaliyetler ve Erasmus hareketliliği hakkında bilgilerin paylaşıldığı toplantıda dünyanın farklı ülkelerinden gelen üniversite temsilcilerinin sunumlarına geçildi. Bu kapsamda yurt dışından gelen temsilciler, ülkeleri ve üniversiteleri ile ilgili bilgiler paylaştılar.

8 farklı Avrupa Birliği ülkesinin 15 farklı üniversitesinden katılımcının yer aldığı programda, paydaşlarla; öğretim, çalışma, en iyi uygulamaları paylaşma ve uluslararası işbirliği alanlarında görüşmeler yapıldı.

3. Uluslararası Hafta programında, katılımcılara Harran Üniversitesi, tarihin sıfır noktası olarak bilinen Göbeklitepe, dünyanın ilk üniversitesi olarak bilinen Harran Kazıları ve Türkiye'nin Güneydoğu Bölgesi hakkında bilgiler paylaşıldı. Program, Türk kültürü, tarihi, mutfağı ve geleneklerini keşfetmek için fırsatlar sunuldu.

Ayrıca uluslararası üniversiteler arasında iş birliğini sağlamak ve sürdürmek için katılımcılar arasında bulunan, dünyanın farklı üniversitelerinde gelen temsilciler, Üniversitemizin ilgili birimleriyle temaslarda bulunarak bilgiler aldılar.

Üniversitemiz ile bu üniversiteler arasında Erasmus çerçevesinde iş birliğini artırmak, bölümler arası öğrenci ve hoca değişimi ile ilgili anlaşmalar yapmak amacıyla düzenlenen Erasmus Çalışma Haftası etkinliği kapsamında, katılım gösteren yabancı üniversite temsilcileri tarafından programın son gününde Merkezi Kafeterya girişinde stant kurularak, kendi ülkeleri, üniversiteleri ve kültürleri ile ilgili tanıtımlar yaptılar.

Avrupa ülkelerinden farklı üniversitelerin tanıtımlarını yaptığı stantları dolaşan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, üniversite temsilciyle karşılıklı bilgi alış verişinde bulundular. Rektörümüze ülkeleri ve üniversiteleri hakkında bilgiler veren Avrupa Ülkelerinden gelen Erasmus yetkilileri Harran Üniversitesi’nde yapılan etkinliklerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü