Hızlı Erişim

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulumuzda 'Turizm Haftası' Etkinliği Gerçekleştirildi

image

22.4.2021

 

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulumuz (HarranTOY) tarafından 15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Pandeminin Şanlıurfa Turizmine Yansımaları ve Öngörüler’ başlıklı panel düzenlendi.

Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ömer Faruk Demirkol moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele, Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Müslüm Çoban, Şanlıurfa Turizm Geliştirme A. Ş. Genel Müdürü Mehmet Uncu, Hotel El-Ruha Genel Müdürü İsmail Küçük ve TURSAB GAP BTK Başkan Yardımcısı Ali Canbek panelist olarak katıldı.

Pandeminin Şanlıurfa turizmi üzerinde oluşturduğu etkiler ve geleceğe yönelik öngörülerin konuşulduğu panelde gelecekte olası kriz ve salgınlara karşın neler yapılması gerektiği hakkında bilgiler verildi. Ayrıca Şanlıurfa tur rotalarının oluşturulması, Şanlıurfa'nın İslâm ülkeleri başkenti olma başvurusu, uçak seferlerinin arttırılması, ilçelerin master planları olmak üzere turizm faaliyetlerin geliştirilmesi noktasında kuruluşlar arasında iş birliğinin önemine dikkat çekildi.

HarranTOY akademisyenleri ve öğrencilerinin katıldığı panel, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Fatma Temelli'nin değerlendirme konuşması ve soruların cevaplanması ile sona erdi.