Hızlı Erişim

Ahi Evran Üniversitesi ile Kalite Yönetim Sistemi Standartlarının İyileştirilmesi Toplantısı Yapıldı

image

25.3.2021

Üniversitemiz ve Ahi Evran Üniversitesi arasında Kalite Yönetim Sistemi Standartlarının iyileştirilmesi süreci konusunda online olarak bir toplantı gerçekleştirildi. 

Zoom üzerinden yapılan toplantıya, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murat Demir ile her iki üniversite kalite koordinatörleri katıldı.

Gerçekleşen toplantıda, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemlerini anlatarak kalitenin en kapsamlı şekilde uygulanacağı alanlardan birinin eğitim olduğunu vurguladı. Rektör Karakaya, üniversitelerde kalite çalışmalarının etkin bir şekilde yürütülmesi ve kaliteli eğitim sunulmasının hedeflenmesi gerekliliğini dile getirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ise Harran Üniversitesi’nde idari, mali ve akademik tüm alanlarda bir kalite yönetim standardı oluşturmaya çalıştıklarını, bu doğrultuda gereksinim duyulan yatırımları hızla yaparak varılması hedeflenen kalite yönetim standartlarına en kısa sürede ulaşacaklarını söyledi.

Rektör Çelik, bu doğrultuda Ahi Evran Üniversitesi ve kalite yolculuğunda önemli gelişmeler kaydeden üniversiteler ile yakın iş birliği içinde olmak istediklerini belirtti.

Sunumların yapılması ve soruların cevaplanmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve ekibini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederek iki üniversite arasında yapılacak iş birliği için teşekkürlerini iletti.