Hızlı Erişim

Şanlıurfa Teknokent'in Başarısı Bakanlık Yetkililerince Takdir Edildi

image

10.6.2024

 

Şanlıurfa Teknokent, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın üst düzey yöneticileri tarafından ziyaret edildi.

Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Daire Başkanı İbrahim Karabulut ve Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Daire Başkanı Alper Kahramanca, Şanlıurfa Teknokent'e yaptıkları ziyarette son bir yılda gerçekleştirilen çalışma ve faaliyetler hakkında detaylı bilgiler aldılar.

Ziyarette, Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. İ. Berkan Aydilek ve Cabir TTO Koordinatörü Prof. Dr. M. Hakkı Aydoğdu da hazır bulundu. Yapılan sunumda, Teknokent'te yürütülen projeler, elde edilen başarılar ve geleceğe yönelik planlar ayrıntılı bir şekilde aktarıldı.

Bakanlık yetkilileri, görüşmelerin ardından Teknokent'teki örnek başarılı firmaları ziyaret etti. Yetkililer değerlendirmelerinde, "Şanlıurfa Teknokent'in son bir yıldır hızlı bir ivme kazandığını görüyoruz. Başarılı performansı ile dikkat çeken Teknokentin, mali ve TTO faaliyetleri açısından bu doğru adımlarla daha da arzu edilen noktalara geleceğini öngörüyoruz" ifadelerini kullandılar.

Bu ziyaret, Şanlıurfa Teknokent'in gelişim sürecinde önemli bir motivasyon kaynağı olurken, gelecekteki projeler için de umut verici bir işaret olarak değerlendirildi. Ayrıca Bakanlık yetkililerince yerel Ar-Ge, üniversite-sanayi işbirliği ve girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi ve yenilikçi projelerin desteklenmesi konularında iş birliği yapılmasının önemine vurgu yapılmasından dolayı Şanlıurfa Teknokentin bu destekle daha fazla projeyi hayata geçirmesi ve bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlaması hedefleniyor.

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü