Hızlı Erişim

Kurumların İşbirliğinde Hemşirelik Haftası Coşkulu Bir Programla Kutlandı

image

13.5.2024

 
Sağlık Bilimleri Fakültemiz ve Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Dünya Hemşirelik Haftası münasebetiyle "Hemşirelerimiz, Geleceğimiz, Bakımın Ekonomik Gücü" temasıyla bir program düzenlendi.
 
Milli Eğitim Konferans salonunda gerçekleştirilen programa, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Abdulcenap Cevheri, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Akif Altay'ın yanı sıra öğretim üyeleri, hastane başhekimleri, Şanlıurfa’da farklı hastanelerde görev yapan hemşireler ve hemşirelik öğrencileri katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, açış konuşmalarıyla devam etti.
 
Programda, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Sağlık Bilimleri Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Akif Altay, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Suzan Havlioğlu birer açılış konuşması gerçekleştirdiler.
 
Programda, Hemşirelik mesleği ile ilgili bilgi ve tecrübelerini, Özel Academia Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Direktörü Elif Alpay ve Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Arife Özen aktardılar.
 
Devlet Konservatuvarımız tarafından müzik dinletisinin icra edilmesinin ardından programda, Sağlıkta Yapay Zeka konusuyla Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendislik Bölümü Dr. Öğretim Üyemiz Harun Çiğ ve Hemşirelikte Yapay Zeka konusuyla Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Dr. Öğretim Üyemiz Arzu Uslu'nun sunumları büyük ilgi gördü.
 
Plaket takdimiyle devam eden program, hemşirelik mesleğinin gelişmesi, zorlukları ve yapay zekayla entegrasyonu ile ilgili sunumlarla renklendi.
 
Hemşirelerin önemine dikkat çekildiği ve sağlık alanında yapay zekanın rolüne de vurgu yapılarak katılımcılara değerli bilgilerin aktarıldığı etkinlik, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencilerimizin resim sergisinin gezilmesinin ardından, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.
 
Kaynak:  Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü