Hızlı Erişim

Üniversite Takımımız Bölge Şampiyonu Oldu

image

17.4.2024

 

Salon Futbolu (Futsal) Bölgesel Ligi Finali, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun Spor Tesislerinde gerçekleştirildi.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kapalı spor salonunda yapılan final maçında Üniversitemizin Salon Futbol Takımı ile Dicle Üniversitesi Salon Futbol Takımı finalde karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli geçen final maçında Üniversitemizin takımı, Dicle Üniversitesi Takımını 7-5 skor ile yenerek bölgesel lig şampiyonu oldu.

Üniversitemizin ev sahipliğinde yapılan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2023-2024 yılı Salon Futbolu Bölgesel Lig Erkek müsabakasında bölge şampiyonu olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Resul Halat’ın antrenörlüğünü yaptığı Üniversitemizin takımı, İstanbul’da düzenlenecek olan Süper lige yükselme maçlarına katılmaya hak kazandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Bölgesel Lig Şampiyonu olan takımımızı kabul ederek tebrik etti. Rektörlük Senato Odasında gerçekleşen kabulde, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yakup Aktaş, Prof. Dr. İsmail Gökhan, öğretim üyeleri ve sporcular hazır bulundular.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu; “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz son dönemlerde sporda büyük başarılara imza atmaktadır. Bu başarılardan dolayı hocalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Sizler, spor alanında başarı gösteren bireyler olarak, üniversitemizin gururu ve ileride ülkemizin gururu olmaya adaysınız. Sizlere güveniyoruz ve başarılarınızı yakından takip ediyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü