Hızlı Erişim

Mühendislik Fakültemizden Türkiye’deki Farklı Üniversite Öğrencilerine Önemli Eğitim

image

19.9.2023

 

Üniversitemiz, bilim, teknoloji, sağlık ve kültürel çalışmalarının yanında eğitim ve kurs gibi konularda da büyük başarılara imza atıyor.

Mühendislik Fakültemizce, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden gelen öğrencilere ‘Sismik Verilerin Ölçülmesi ve İletilmesi’ eğitimi verildi.

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Dursun Akaslan yürütücülüğünde ‘Sismik Verilerin Ölçülmesi ve İletilmesi’ başlıklı program düzenlendi.

TÜBİTAK tarafından kabul edilen projelerini tüm paydaşlarla paylaşarak literatüre katkı sağlamak adına gerçekleştirilen eğitime, Harran Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Toros Üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi’nde öğrenim görmekte olan lisans öğrenciler katıldı.

Harran Üniversitesi öğretim üyelerinin damga vurduğu eğitimi; Harita Mühendisliği Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Ulukavak, Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Dursun Akaslan, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Dr. Öğr. Üyemiz Nurettin Beşli, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Dr. Öğr. Üyemiz Abdulkadir Gümüşçü verdi.

Eğitime; Manisa Celal Bayar Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezai Taşkın ile Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Umut Salur da katkı sağladılar.

Harran Üniversitesi’nin öğretim üyelerinin yürütücülüğünü üstlendiği eğitimin sonunda başarılı olan öğrencilere katılım sertifikası verildi.


Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü