Hızlı Erişim

Üniversite Hastanemiz Ulusal Kongreye Damgasını Vurdu

image

24.5.2023

 

Türkiye’nin Kadın Doğum alanında çatı derneği olan ‘Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin düzenlediği 20. Ulusal Kongresi’ ne Harran Üniversitesi Hastanesi damgasını vurdu.

Harran Üniversitesi Hastanesi akademisyenleri yüzlerce bildiri arasında ‘Serum ve Foliküler sıvıdaki koenzim Q10, myoinsitol, asta ksantin ve L-Arginin değerlerinin ICSI+ET ve gebelik sonuçları ile ilişkisi’ bildiri jürisi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ‘En İyi Bildiri Üçüncülük Ödülü’nü almaya hak kazandılar.

Kongrede Bilgi ve Birikimlerini Paylaşmak Üzere Bir Araya Gelen Seçkin Akademisyenlerin Yer Aldığı Üst Düzey Bir Bilimsel Program Gerçekleşti

Kıbrıs’ta gerçekleşen kongreye, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Prof. Dr. M. Bülent Tıraş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Harran Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhammet Erdal Sak, Harran Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Sibel Sak ile Doç. Dr. Mert Ulaş Barut, çok sayıda akademisyen katıldı.

Ülkemizden 1800 akademisyenin katılımı ile gerçekleşen 20. Ulusal Kongrede obstetrik ve jinekoloji alanında görev alan tüm akademisyenler birlikte uzmanlık alanı ile ilgili son gelişmeleri paylaşmak ve tartışmak adına kaçırılmayacak bir fırsat buldu.

Harran Üniversitesi Akademisyenlerinin Tüp Bebek Alanındaki Çalışma Bildirileri Gündemde Yerini Aldı

Harran Üniversitesinin başarılı akademisyenlerinin bildirisi yüzlerce ulusal akademisyenin bildirilerini geride bırakarak 3.olmayı başardı. Kongre salonunda büyük ilgi gören Harran Üniversitesi akademisyenleri Türkiye ve dünyadaki akademi camiasında söz sahibi olduklarını bir kez daha ilan ettiler. Akademisyenlerimiz, bilimsel çalışmalar, bilimsel tartışmalar ve sosyal ortamlardaki varlıklarıyla kongreye renk katarak Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği 20.Ulusal Kongresinde büyük başarı yakaladılar.

 

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü