Hızlı Erişim

Akademisyenlerimize Yönelik Proje Yazma Eğitimi Düzenlendi

image

23.5.2023

 

Harran Üniversitesi Proje Destek Ofisi ile Şanlıurfa Teknokent işbirliğinde Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) bünyesindeki Araştırma Destek Programlarına (ARDEB) yönelik proje yazma eğitimi düzenlendi.

Şanlıurfa Teknokent toplantı salonunda gerçekleştirilen programa, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürümüz Doç. Dr. İbrahim Berkan Aydilek ve akademisyenler katıldı.

Programda, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu ve Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürümüz Doç. Dr. İbrahim Berkan Aydilek birer açış konuşması gerçekleştirdi.

Eğitime yoğun katılımdan dolayı memnuniyetlerini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu; “Üniversitemiz teknolojiye yönelik çalışmalar çerçevesinde akademik ve yenilik içeren AR-GE faaliyetlerini programlama, yönlendirme, destekleme ve izleme amacıyla başlatılan projelere çok önem vermektedir. Bu konuda akademisyenlerimiz için Proje Koordinatörlüğümüz eğitimler vermektedir. Proje yazmak isteyen tüm akademisyenlerimize ihtiyaç duydukları her alanda destek vereceğiz. Bununla birlikte yakın zamanda yapacağımız değişiklikler ile proje başvuru ve kabul sayısını arttırmaya yönelik adımlar atacağız. Eğitimin hayırlara vesile olmasını diliyor, katılım gösteren hocalarıma başarılar diyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Proje Destek Ofisi Koordinatörümüz Dr. Sertan Çevik tarafından verilen eğitime geçildi.

Şanlıurfa Teknokent’te verilen Üniversitemizin çeşitli birimlerinden 45 akademisyenin katılım sağladığı eğitim kapsamında ARBİS ve ARDEB sistemleri tanıtıldı, proje yazımında dikkat edilmesi gereken hususlar vurgulandı.  Eğitim, soru cevap kısmı ile son buldu.

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü