Hızlı Erişim

Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Doktorlarımızla Bir Araya Geldi

image

23.5.2023

 

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Harran Üniversitesi Hastanesi ve Tıp Fakültesinde görev yapan doktorlarla bir araya geldi.

Osmanbey Yerleşkesi Tarihi Feyzullah Efendi Konağında gerçekleşen programa, Haran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Denek, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Çiftçi, Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları, Hastane Başhekim Yardımcıları, bölüm başkanları ve doktorlar katıldı.

Harran Üniversitesi’nde sağlığın daha kapsamlı bir hale getirilmesi, hastanenin şartlarının iyileştirilmesi, tıp öğrenimi konularında neler yapabileceği ve Üniversite 4.0 kapsamında dijital hastane dönüşümünün nasıl olabileceği ile ilgili geniş katılımlı toplantıda, Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu bir konuşma gerçekleştirdi.

Harran Üniversitesi Hastanesinin sadece Şanlıurfa’ya değil çevresinde bulunan illere de en üst seviyede hizmet veren bir hastane olduğunu belirten Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu; “Bölgemizin en büyük ve en donanımlı hastanesiyiz. Değerli hocalarım göreve geldiğim günden beri üniversite hastanemize ve siz değerli doktor arkadaşlara daha önem vermekteyim. Amacımız; Üniversite hastanemizde ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet sunarak, sağlık turizmine de dikkat çekerek üniversitemiz ve şehrimizin tanıtılması, kalkınması için elimizden geleni yapmaktır. Biliyorsunuz gün gittikçe her şey dijitalleşiyor. Bizde üniversite olarak bu dijitalleşmeye ayak uydurmamız gerekiyor. Arkadaşlarımızla dijitalleşmeye yönelik hızlı bir çalışma başlattık ve üzerinde yoğun zaman harcamaya devam ediyoruz. Hocalarıma katkılarından dolayı çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu’nun konuşmasının ardından, sağlık hizmetlerinin daha da iyi olması için doktorların istek ve sorunlarına yönelik görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Kaynak: HRÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü