Hızlı Erişim

Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Bardakçı'ya Altın Yazar Ödülü

image

23.5.2023

 

Harran Üniversitesi Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Bardakçı, ‘Altın Yazar Ödülü’ne layık görüldü.

Edebiyat ve bilim dünyasının keşfedilmemiş çalışmalarını ortaya çıkarma ilkesi ile yol alan Altın Kalem Ödülleri, bu yıl Altın Yazar ve Altın Kitap kategorilerinde görkemli bir törenle sahipleriyle buluştu.

Daha önce birçok başarılı çalışmaya imza atan Harran Üniversitesi Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Bardakçı, Kitap, kültür, sanat gazetesi ‘ Altın Kalem Ödülleri'ne Ulusal ve Uluslararası yapmış olduğu çalışmalar ve yayınlara katkı sağladığı için ‘Altın Kalem Ödülü’ne layık görüldü.

Törende Hem Farklı Coğrafyalarda Yaşayan Türk Yazarlara Hem de Yabancı Yazarlara Ayrı Kategorilerde Ödül Verildi

2018 yılından beri her yıl düzenlenen törende roman, şiir, deneme, gezi, çocuk, sağlık, ticaret ve  kişisel gelişim gibi birçok kitap türünde yazarlara Türkiye'nin önemli isimleri tarafından ödülleri takdim edildi. Yılın en büyük Ödül buluşması olan Altın Kalem Ödülleri'ne "Reflections Of The Books" başlığı altında düzenlenen ve Altın Kitap kategorisinde ödül alan kitaplardan esinlenilerek Fütüristtik tarzda resmedilen sanatsal çalışmalarında yer aldığı sergi damgasını vurdu.

Değerli İsimler Yer Aldı

Edebiyat, sanat ve akademi dünyasından önemli isimlerin buluştuğu Altın Kalem Ödülleri'nde Uluslararası ticaret ve pazarlama alanında altın yazar ödülü Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Bardakçı'ya verilirken, Necip Fazıl Kısakürek Şiirde Vefa ödülü, Çocuk Edebiyatı Vefa ödülü Mevlana İdris, Şiirde Cahit Zarifoğlu, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Mehmet Sungur, Sinan Akyüz, Prof. Dr. İhsan Karaman, Barış Muslu, Metin Hara gibi isimlerin yanında yılın gazetecisi İsmail Karakaş, yılın fotoğraf sanatçısı Engin Uzun, yılın küratörü Marcus Graf gibi birçok değerli isim ödül aldı.

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü