Hızlı Erişim

Üniversitemiz Personellerinin Spor Başarısı

image

23.5.2023


Akademik başarılarıyla bölgede sık sık adından söz ettiren Harran Üniversitesi, spor alanında da önemli başarılara imza atıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen ‘19 Mayıs Koşusu’na Harran Üniversitesi damgasını vurdu.

Yoğun katılım ile gerçekleşen yarışmada Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu ve Harran Üniversitesi Basın Yayın Sorumlusu Eyyüp Yabatu, yaş kategorilerinde tüm rakiplerini geride bırakarak 1. oldular.

Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu ve Eyyüp Yabatu ödüllerini, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün elinden aldılar.

11 Nisan Stadyumunda gerçekleşen programa, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, Şanlıurfa Atletizm İl Temsilcisi Cuma Canbek, sporcu ve spor severler katıldı.

Harran Üniversitesi’nde akademik ve bilimsel başarıların arttığını bunun yanı sıra, sporu ve sporcuları da desteklediklerini belirten Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu yapmış olduğu açıklamada; “Öğrenci ve personellerimizi daha sağlıklı bir yaşam için spor branşlarında da destekliyoruz.

Takım ruhu bilincinin oluşturulmasında spor her zaman değerli kazanımlardan biridir.

Çalışma arkadaşlarımı başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü