Hızlı Erişim

Ülkemizin En Aktif Kurumsal İletişim Metotlarıyla Farkındalıklara İmza Attık

image

6.12.2022

 

Üniversitemiz, son yıllarda yapmış olduğu başarılı haber, sosyal medya ve video içerikleri ile köklü üniversiteleri gerisinde bırakarak farkındalıklara imza attı.

2019 yılında kurularak üniversiteye önemli kazanımlar sağlayan Harran Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü, ulusal ve uluslararası arenada üniversitemizin tanınırlığı yönünde ülkemizin en aktif sosyal medya ağını kurdu.

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü, kuruluşu itibari ile üniversitenin bilimsel, kültürel, sosyal, sportif, eğitim faaliyetlerini takip ederek haber yapmakta ayrıca hrumedya başlığı altında Twitter, Facebook, İnstagram, YouTube, Yaay, Linkedin ve Pinterest sosyal medya hesapları ile doğru ve şeffaf içerikler üreterek kamuoyunu bilgilendirmektedir.

Bunların yanı sıra 2020 yılında ‘Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü Yönergesi’ ile ‘Kurumsal Kimlik Klavuzu’nu 2021 yılında ise ‘Kriz İletişim Yönetim Yönergesi’ ile ‘Kriz İletişim Yönetim Kılavuzu’nu hazırlayarak Üniversitemizi Kriz İletişim Yönetimini devreye alan ve işleten ilk devlet üniversitesi olma özelliğine kavuşturdu.

Tanınırlığımıza Yönelik Çalışmalar, Harran Üniversitesi’ne Değer Kattı

Koordinatörlükçe, 2019-2022 yılları arasında 141 tanıtım videosu, 412 görsel tasarım video, 700 grafik ve afiş tasarımı ile 910 haber içeriği oluşturularak ciddi bir başarı grafiği elde edildi.

Üniversitemiz, 3 yıllık süre içerisinde takip edilme oranı olarak İnstagram’da 2 bin 200’den 17 bin 453’e, Twitter’da 7 bin 485’den 16 bin 84’e, Facebook’ta 14 bin 180’den 16 bin 552’ye, YouTube’de 2 bin 456’dan 3 bin 840’a ve Linkedin’de 8 bin 198’den 13 bin 85 gibi ulaşılması zor rakamlarla takip sayılarını artırarak Türkiye’de bulunan birçok üniversiteyi geride bırakıp zirvede kalmayı başardı.  Ayrıca bu süreçte Pinterest ve Yaay sosyal medya hesapları kurularak aktif hale getirildi.

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü, Üniversitemizin kültürel, sanatsal ve sportif çalışmaları konusunda verdiği desteklerle ve yürütülen sosyal sorumluluk faaliyetlerindeki aktif çalışmalarıyla üniversitemizin hem toplumsal rolünü pekiştiriyor hem de öğrencilerimizi hayata daha donanımlı olarak hazırlıyor.

Yapılan bu çalışmalar sonucunda Harran Üniversitesi’nin araştırma ve uluslararası akademik performansının artması adına motivasyon sağlanmasıyla akademik çalışmalarımızda her geçen gün başarı grafiği yükseldi.

Hizmetlerini, Üniversitemizin topluma sunduğu katkılar, araştırma kapasitesi, bilimsel başarılarının daha iyi kamuoyuna aktarılması için gerçekleştiren Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü, Üniversitemizin başarılarının daha görünür olması ve kamuoyuna ulaşması için elinden gelen gayreti gösteriyor.