Hızlı Erişim

İmam Gazzali Camii, Osmanbey Yerleşkesinde İbadete Açıldı

image

18.11.2022

Osmanbey Yerleşkesi  Harran Üniversitesi Hastanesi yanında hayırseverlerin desteğiyle yapımı tamamlanan 1500 kişilik İmam Gazzali Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Açış programına, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Şanlıurfa Adalet Komisyon Başkanı Muttalip Yakar,  Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Murat Demir ile Nihat Denek, Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tolan, Haliliye İlçe Başkan Vekili Faruk Bayuk, akademik, idari personel ile hasta ve hasta yakınları katıldı.

Cuma Namazı öncesinde Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan açış konuşması yaptı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan; “Camilerimiz ibadet yeridir, ezanlarıyla minareleriyle İslam’ın mührüdür. Rabbim bu camide yapılan ibadetleri makbul eylesin, emek verenlerden Allah razı olsun. Camiler milletin infakıyla hayrıyla inşa olur.  2018’de kurulmuş bir derneğimizin, üniversitemizin, belediyelerimizin ve hayırseverlerin katkılarıyla birlikte harikulade bir eser ortaya çıkmış. Bu cuma gününde cuma namazıyla açılışını gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen tüm hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim etsin" diye konuştu.

Açış konuşmalarının ardından Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tolan tarafından gelen misafirlerle dua etmesinden sonra kurdele kesimi gerçekleşerek, Cuma namazı kılındı.

 

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü