Hızlı Erişim

4. Uluslararası Sanal Gerçeklik Konferansı Başarılı Bir Şekilde Gerçekleşti

image

18.11.2022

Mühendislik Fakültemiz tarafından 4. Uluslararası Sanal Gerçeklik Konferansı gerçekleşti.

Mühendislik Fakültesinde çevrim içi olarak yapılan programa, Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hüsamettin Bulut, Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Fatih Dilekoğlu, dünyanın farklı ülkelerindeki bilim adamları ve akademisyenler katıldı.

Konferansta, Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hüsamettin Bulut, Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Fatih Dilekoğlu, 4. Uluslararası Sanal Gerçeklik Konferansı Başkanı Doç. Dr. Dursun Akaslan ve Prof. Dr. Ramesh Sharma birer açış konuşması gerçekleştirdiler.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’te Mühendislik Fakültesi öncülüğünde gerçekleşen 4. Uluslararası Sanal Gerçeklik Konferansına, sosyal medya üzerinden desteğini ilettiler.

2 gün süren konferansta 14 davetli konuşmacı ve 27 bildiri sahibi çevrim-içi olarak sunumlarını gerçekleştirdiler. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Umut Salur ise sunumlarını hem yüz yüze hem de çevrim içi olarak yaptılar.

Mühendislik Fakültemiz öncülüğünde gerçekleşen konferansta, Brezilya, Gana, Hindistan, Umman, Malezya, Malta, Yeni Zelanda, İtalya, Peru, Meksika, Portekiz, Romanya, Singapur, İspanya, Tayvan, Tanzanya, Venezüella, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye'den toplamda 41 sunum hem canlı olarak hem de Youtube Kanalı üzerinden canlı olarak yayınlandı.

4. Uluslararası Sanal Gerçeklik Konferansında, 3-boyutlu animasyon, görsel efek, video oyunları, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, 3-boyutlu yazıcı gibi konuların yanı sıra eğitimden, sağlığa, turizmden, akıllı şehirlere kadar çok çeşitli sunumlar gerçekleştirildi.

Mühendislik Fakültesi Youtube Kanalı üzerinden de sunumların her zaman erişilebilmesi için video kayıtları hepsi açık-kaynak olarak yayımlandı.