Hızlı Erişim

Üniversitemiz Çalışanlar Korosu İlk Konserini Verdi

image

18.5.2022

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Akpınar’ın şefliğini yaptığı ‘Üniversite Çalışan Korusu’ndan oluşan ekip, ilk konserini verdi.

Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşen programa, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murat Demir, fakülte dekanları, Genel Sekreterimiz Zübeyir Zorlu, yüksekokul ile meslek yüksekokul müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Üniversite Çalışanlar Korusu, 7 ay önce üniversitemiz çalışanlarında taleplerin alınmasıyla başlamıştı.  Talepler doğrultusunda Ritimde Veterinerlik Fakültemizden Prof. Dr. Hisameddin Durmaz ile Bağlamada Doç. Dr. Ömer Korkmaz, ud’ta Ziraat Fakültemizden Dr. Öğr. Üyesi Ali Demir Keskiner, Kudüm-Vokal -Ney’de İlahiyat Fakültemizden Prof. Dr. Hüseyin Akpınar ile Ud-Vokal’da Öğr. Gör. Mustafa Said Dilek ve yine ud’ta Tıp Fakültesi Hastanesi personellerimizden Mehmet Orak başvuruda bulunmuşlardı.

Personellerimizin yanısıra kanun’da İnşaat mühendisi Ahmet Ersöz, Vokal’de Muhammed Burak Tut ve Ney’de ise Din Kültürü öğretmeni Emirhan Esiroğlu çalışmalara katıldı.

Belli aralıklarla yapılan çalışmalarla sonucunda konser verilebilecek ortam oluştu.

Bunun sonucunda ise Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Abidin Özpek’in solistliğini yaptığı konserde, Üniversitemizin Çalışanlar Korusu konuklara eşsiz bir müzik şöleni yaşattı. Konserde Rast makamında Peşrev, Şarkı, Türkü, Marş ve İlahî formlarında kalplere dokunan eserler meşk edildi.

Dönem sonuna kadar devam edecek olan Musîki meşklerine Üniversitemizde sesiyle veya enstrümanı ile dahil olmak isteyen akademik ve idari personellerimiz katkı sağlayabilirler.

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü