Hızlı Erişim

Veteriner Fakültemizde Kariyer Günleri Devam Ediyor

image

16.5.2022

Üniversitemizin 30. Kuruluş Yıldönümü kapsamında Veteriner Fakültemiz öncülüğünde Veteriner Klinik Araştırmalar Kulübü ile birlikte gerçekleştirilen “Veteriner Hekimlikte Öğrenci Sektör Buluşmaları” etkinliğinde Veteriner Fakültesi öğrencileri farklı alanlarda çalışan Veteriner Hekimler ile bir araya geldi.

Mehmet Akif Ersoy Konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, Veteriner Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Nihat Denek, Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcılarımız Doç. Dr. Ömer Korkmaz, Doç. Dr. İsmail Demircioğlu, Veteriner Fakültesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü Temsilcimiz Doç. Dr. Birten Emre, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Moderatörlüğünü Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji ABD öğretim üyemiz Prof. Dr. Oktay Keskin’in yaptığı programa, Şanlıurfa’da farklı birçok alanda çalışan Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü/Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Vet. Hek. Cerrahi Bilim Uzm. Esra Kirazoğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğünden Vet. Hek. Gülşen Topuz Şener, Güzelsoy Veteriner Kliniğinden Vet. Hek. Fevzi Güzelsoy, Ateş Veteriner Kliniğinden Vet. Hek. Cerrahi Bilim Uzm. Kemal Karabulut ve Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Arş. Gör. Ayfer Güllü Yücetepe birer konuşma gerçekleştirdiler.

Program başlangıcında moderatör Prof. Dr. Oktay Keskin tarafından öğrencilere mesleğin farklı çalışma alanları ile ilgili genel bilgiler sunuldu.

Program, konukları, Veteriner Hekimlik mesleğinin farklı alanlardaki faaliyetlerini, zorluklarını ve başarıya ulaşmada yaşadıkları aşamaları paylaşarak öğrencilerin kariyer planlamalarında hedef belirlemenin önemini vurguladılar.

Konuklar elde ettikleri başarılardan bahsederek Veteriner Hekimi aday öğrencilere birçok konu hakkında tecrübelerini aktardılar. Programda veteriner hekimliğin geleceği, kariyer planlaması, mesleki branş seçimi, veteriner hekimler arasında mesleki dayanışma ve etik davranışlar, mesleki ve kişisel gelişim, tek sağlık, hayvan sağlığı, hayvan refahı, hayvan hakları ve veteriner halk sağlığı gibi birçok konuya değinildi.

Öğrencilerin yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleşen programda Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Nihat Denek ve konuklar, mesleğe atılacak aday öğrencilere tavsiyelerde bulundular.

Program kapsamında katılımcı öğrenciler, konuklara Veteriner Hekimlikte kariyer planlama süreçleri ile ilgili sorular sordular.

Program, panelistlere katılımları ve katkıları adına plaket takdimi ile son buldu.

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü