Hızlı Erişim

YÖS-2022 Sınav Başvurularımız Başladı

image

18.1.2022

 

Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğümüz tarafından yabancı uyruklu öğrencilere yönelik yapılan Harran Üniversitesi YÖS sınavının bu yılki başvuruları başladı.

Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğümüzce lisans ve ön lisans programlara yerleşmek için yapılan geçen yıl rekor katılım ile toplamda 15.500 adayın başvurduğu sınav, Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak üç dilde hazırlanıyor.

Sınav, eş zamanlı olarak yurt içinde Şanlıurfa, İstanbul, Mersin, Hatay, Ankara, Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş, Kilis ve Bursa illerinde gerçekleştirilecek. Yurt dışında ise Somali, Azerbaycan, Almanya, Suudi Arabistan, İran, Nijerya, Mısır, Tunus, Fas ve Irak’ta yapılması hedefleniyor.

Yabancı uyruklu öğrenciler,  Harran Üniversitesi YÖS’te aldığı puanla Türkiye genelinde 90’ın üzerinde devlet-vakıf üniversitelerine kayıt yapmak için tercih yapabilecekler.

Sınavın Tüm Aşamaları, Üniversitemiz Akademisyenlerince Yapılıyor

ÖSYM standartlarına göre hazırlanan ve halen kayıtların devam ettiği sınava her yıl on binden fazla yabancı uyruklu öğrenci başvuruyor. Üniversiteler arasında en çok adayın katıldığı sınav olma özelliği taşıyan YÖS sınavımız, soruların hazırlanmasından, sınavın organizasyonu, gerçekleştirilmesi ve ölçme-değerlendirilmesine kadar tüm aşamaları, akademisyenlerimiz tarafından titizlikle gerçekleştiriliyor.

5 Mart 2022 Cumartesi günü Türkiye saati ile 14:00’de başlayacak ve tüm merkezlerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan Harran Üniversitesi YÖS-1 sınavının başvuruları 13 Şubat 2022 tarihine kadar http://uok.harran.edu.tr/ adresinden online olarak alınacaktır.