Hızlı Erişim

Üniversitemizde, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Kapsamında Program Düzenlendi

image

26.11.2021

 

Kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak ve bu konuda toplumsal bilincin geliştirilmesi amacıyla Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü' temalı program düzenlendi.

Merkezi Kütüphane önünde bulunan alanda başlayan programda; kadınların hak ettiği yaşamın önündeki engellerin ortadan kalktığı bir dünya dilenerek, geleceğin mimarı gençlerle birlikte özgürlüğün simgesi olan uçurtmalar gökyüzüne bırakıldı. Kadına yönelik şiddetin her ortamda yaşanabildiğini, eğitimle, farkındalıkla ve yasal düzenlemelerle şiddetin önlenebileceğinin vurgulandığı etkinliğin ikinci kısmı Fen-Edebiyat Fakültemiz konferans salonunda gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Hizmetleri İl Müdür Vekili Alaattin Aksan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Eğitim Fakültemiz Dr. Öğr. Üyesi Gülgün Bilen tarafından organizesinde, Üniversite öğrencilerimiz tarafından icra edilen Pandomim Gösterimi ve Müzik Dinletisi ile program başladı. 
Programda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Hizmetleri İl Müdür Vekili Alaattin Aksan, HARÜKAM Müdürü Doç. Dr. Dursun Çadırcı bir açış konuşmaları yaptı. 
Açış konuşmalarında sonra günün önem ve anlamı anısına yapılan panele geçildi.

Moderatörlüğünü Fen-Edebiyat Fakültemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şevket Ökten’in yaptığı panelde, ‘Sosyal Medya ve Kadın’ konusuyla Güzel Sanatlar Fakültemiz Sinema TV Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Erdal ve ‘Resmî Kurumlarda Kadın Çalışmaları’ konusuyla Şanlıurfa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Rezzan Yavuz birer sunum gerçekleştirdiler.

Soru cevap kısmı devam eden program, katılımcılara Teşekkür Belgesi takdimi ile sona erdi.