Hızlı Erişim

Şanlıurfa Müzesi, Online Olarak Sanatseverlerle Buluştu

image

3.3.2021

 

Üniversitemiz Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen etkinlikle Şanlıurfa Müzesi online olarak gezildi.

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen etkinlikle Şanlıurfa Müzesi, online olarak sanatseverlerle buluştu.
Youtube kanalımız üzerinden canlı olarak yayınlanan programda, müze ve ören yerlerinin 3 boyutlu modelleri sanal ortamda gezildi. Sanal müze turu ile öğrencilerimiz ve katılımcılar evlerinde keyifli bir zaman geçirdi.
Programa, Genel Sekreterimiz Zübeyir Zorlu, Kurumsal İletişim Koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Cihan Tabak, Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberler Odası Başkanı Müslüm Çoban, Turizm ve  Otel İşletmeciliği Yüksekokulumuzun öğrencileri ve çok sayıda izleyici katılım sağladı.
Genel Sekreterimiz Zübeyir Zorlu’nun açış konuşmasından sonra, yaklaşık 75 bin eserin sergilendiği ve 12.000 yıl öncesine kadar uzanan bir kültürün izlerini taşıyan Göbeklitepe, eski tapınak ve eserlere evsahipliği yapan Şanlıurfa Müzesi sanal turu, Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberler Odası Başkanı Müslüm Çoban’ın sesli anlatımıyla gezildi.