Hızlı Erişim

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı Başvurularımız Devam Ediyor

image

2.2.2023

Üniversitemiz tarafından yabancı uyruklu öğrencilere yönelik yapılan 2023 HARRAN YÖS-1 sınavının başvuruları devam ediyor.

Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğümüz tarafından yurt içi ve yurt dışı üniversitelerin lisans ve ön lisans programlarına yerleşmek için yapılan her yıl rekor katılım ile başvuruların gerçekleştiği sınav, Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üç dilde yapılacak.

Sınav, eş zamanlı olarak yurt içinde Şanlıurfa, İstanbul, Mersin, Hatay, Ankara, Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş, Kilis, Bursa, Konya, İzmir ve Van illerinde gerçekleştirilecek. Yurt dışında ise Somali, Azerbaycan, Almanya, Suudi Arabistan, İran, Nijerya, Mısır, Tunus, Fas, Irak, Makedonya, Kosova ve Arnavutluk’ta yapılması planlanıyor.

Yabancı Öğrenci Sınavında bir marka kurum haline gelen Üniversitemiz, ÖSYM standartlarına göre sınavlarını yapıyor. Uluslararası ölçekte bir sınav olan Harran Üniversitesi YÖS sınavının sonuçları ile öğrenciler, ülkemizde bulunan 93 üniversite ve aynı zamanda yurtdışındaki bazı üniversiteleri de tercih yapabilecekler.

4 Mart 2023 Cumartesi günü Türkiye saati ile 14:00’te başlayacak ve tüm merkezlerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan 2023 HARRAN YÖS-1 sınav başvurularını öğrenciler 12 Şubat 2023 tarihine kadar Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğümüzün internet adresi üzerinden online olarak yapabilecekler. Sınav sonuçları da 24 Mart 2023 tarihinde yayınlanacak. Yurt içinden ve yurt dışından online başvuru yapmak isteyen adaylar sistem üzerinden online olarak ödeme yapabilirler. Harran Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğümüz tarafından öğrencilere başvurularında kolaylık olsun diye Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç dilde başvuru videoları da hazırlandı.

YÖS sınavı ile yabancı uyruklu öğrenciler Tıp, Mühendislik, Mimarlık, Hukuk, Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık, Eczacılık, Psikoloji, Öğretmenlik ve Sağlık gibi daha birçok bölümü tercih edebilecekler.

 

Kaynak: Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü